Wyspa Sentosa w Singapurze z dziećmi, atrakcje dla dzieci

Wyspa Sentosa: relaks i rozrywka w Singapurze

Wyspa Sentosa, to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić w Singapurze, szczególnie z dziećmi. Dawniej była tu brytyjska forteca wojskowa, obecnie Sentosa to wakacyjny kurort z tropikalnymi plażami, luksusowymi hotelami oraz wieloma atrakcjami. 

Sentosa oznacza z malajskiego spokój, ale nazywana jest również State of Fun (miejscem zabawy). Wszystko się zgadza, na Sentosie znajdziesz i spokój i rozrywkę oraz odpoczniesz po zwiedzaniu Singapuru.  

Na Sentosie możnaby spokojnie spędzić tydzień i wciąż mieć co robić, ale my mielismy tylko jeden dzień i postanowiłam go wykorzystać na mały  odpoczynek od zwiedzania Singapuru. Naszym celem był po prostu relaks na plaży. Ponieważ Sentosa nie jest zwykłą wyspa, postanowiłam również dojechać do niej w mniej zwyczajny sposób i uczynić z tego dodatkową atrakcję. Dojechaliśmy na Sentosę kolejką linową Mount Faber Cable Car z góry w parku Mount Faber. Wszystko opisuję w poście.

Singapur co zobaczyć TOP atrakcje Singapuru
Atrakcje w Singapurze

Najciekawsze miejsca w Singapurze

Singapur z dziećmi, atrakcje dla dzieci w Singapurze
Singapur z dziećmi

Atrakcje w Singapurze stworzone z myślą o małych dzieciach

Co można robić na wyspie Sentosa z dziećmi

Chyba lepiej byłoby się zapytać, czego nie można robić, bo lista atrakcji na Sentosie dla dorosłych i dla dzieci, jest tak długa, że nie da się krótko wymienić wszystkiego.

Po pierwsze na Sentosie możesz spędzić kilka dni w hotelu i poczuć się jak na prawdziwych wakacjach, ale jest to dość kosztowna opcja. Ceny hoteli na Sentosie są całkiem wysokie. Na szczęście można tu przyjechać tylko na dzień i skorzystać z bogatej oferty płatnych i darmowych atrakcji.

Mapa wyspy Sentosa w Singapurze
Źródło: https://www.wheresingapore.com/maps-sentosa

Parki rozrywki i atrakcje na Sentosie

Wyspa Sentosa ma chyba więcej atrakcji dla dzieci i dorosłych niż niejedno duże miasto. Nie dziwne, że Sentosa nazywana jest State of Fun. Na dowód wymieniam tylko kilka z płatnych parków rozrywki, ale jest tego jeszcze więcej:

 • Adventure Cove Waterpark
 • Hydro Dash – Floating Aqua Park
 • iFly Singapore
 • Madame Tussauds Singapore
 • Mega Adventure Park
 • Nestopia
 • S.E.A. Aquarium
 • Universal Studios
Wyspa Sentosa z dziećmi, Palawan Kidz City

Oprócz płatnych atrakcji, na Sentosie znajdziesz sporo darmowych opcji spędzenia czasu:

 • Fort Siloso
 • Fort Siloso Skywalk
 • Sentosa Nature Discovery
 • Plaże
 • Korty do gry w siatkówkę plażową

Plaże na Sentosie

Wyspa Sentosa plaża Palawan Beach

Pomimo znacznego zabudowania Sentosy hotelami i parkami rozrywki oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury, na plażach na Sentosie można odetchnąć i poczuć się jak na małej, tropikalnej wyspie. Z tym wyjątkiem, że do dyspozycji masz publiczne toalety, przebieralnie oraz darmowy transport. Kąpieliska przy plaży są oznakowane i strzeżone przez ratowników. 

Ładne i bezpieczne plaże z promenadami sprawiają, że wyspa Sentosa jest bardzo przyjazna dla osób podróżujących do Singapuru z dziećmi. Do wyboru są trzy plaże:

 • Palawan Beach
 • Siloso Beach 
 • Tanjong Beach

Plaża Palawan Beach - wyspa Sentosa z dziećmi

Wyspa Sentosa w Singapurze
Plaża Palawan Beach Wyspa Sentosa z dziećmi

Jadąc na Sentosę z dziećmi wybrałam plażę środkową, czyli Palawan Beach z mostem linowym prowadzącym do małej wysepki Palawan Island. Uznałam, że to będzie ciekawa atrakcja dla dzieci.

Na wysepce stoi znak ogłaszający, że jest to najdalej wysunięty na południe punkt kontynentalnej Azji. Mam spore zastrzeżenia, czy tak faktycznie jest, ale nie zmienia to faktu, że miejsce jest malownicze, a plaża obok naprawdę ładna. 

Plaża Palawan na Sentosie jest bardzo przyjemna, spędziłam na niej naprawdę miły czas z dziećmi, które długo bawiły się w wodzie i na piasku. Gdy po zabawie dopadnie głód można pójść coś zjeść do restauracji przy plaży albo złapać jakieś przekąski w 7-Eleven.

Siedząc pod palmą, na której rosną żółte kokosy można na chwilę zatracić poczucie, że jest się w Singapurze. Na ziemię sprowadza tylko widok rafinerii w oddali na jednej z wysp. Ale ten widok tylko podkreśla to, że w tak małym Singapurze wszystko jest dobrze rozplanowane i ma swoje miejsce, tak jak chociażby Sentosa – State of Fun.

Wyspa Sentosa w Singapurze
Wyspa Sentosa Singapur z dziećmi - plaża Palawan
Wyspa Sentosa w Singapurze z dziećmi
Wyspa Sentosa w Singapurze

Jak sie dostać na Sentosę i jak się z niej wydostać

Wyspa Sentosa Mount Faber Cable Car

Sentosa jest łatwo dostepna i można wybrać jeden z wielu płatnych i bezpłatnych sposobów dostania się na wyspę.

Jak się dostać na Sentosę za darmo

Najtaniej na Sentosę jest po prostu dojść pieszo lub przyjechać rowerem korzystając ze ścieżki spacerowej Sentosa Boardwalk prowadzącej od centrum handlowego Vivo City. Do Vivo City można dojechać metrem do stacji Harbourfront (CC29, NE1).

Komunikacją miejską lub taksówką na Sentosę

Do Sentosy dojeżdżają miejskie autobusy oraz taksówki. Bezpośrednio  można dojechać autobusem linii 123, a cena biletu zależy od pokonanego dystansu.

Sentosa Express mono rail

Świetnym środkiem transportu pozwalającym dostać się i opuścić wyspę jest kolejka jednotorowa Sentosa Express. Poruszanie się po terenie wyspy w Sentosa Express jest za darmo, jeśli już na niej jesteś. Z kolei płatny jest wjazd na Sentosę ze stacji Vivo City.

Godziny kursowania

7.00 - 24.00

Mapa Sentosa Express
Bilety

darmowe przejazdy
na terenie Sentosy

4 SGD za przejazd z Vivo City na Sentosę

Źródło: https://www.wheresingapore.com/maps-mrt-network

Kolejka linowa Mount Faber Cable Car

Wyspa Sentosa w Singapurze z dziećmi

Kolejka linowa jest płatna i kupując bilety można wykupić przejazd łączony na Sentosę oraz przejazd kolejką po wyspie, czyli Sentosa Line. Wybrałam tylko przejazd na Sentosę. Bilety kupiłam przez internet, korzystając ze zniżki 20% przy zakupie biletów online. W ten sposób oszczędziłam sobie również stania w kolejce do kasy. Bilety nie były tanie, ale za te widoki warto było zapłacić. Sentosa z góry oraz statki na morzu aż po horyzont wyglądają imponująco. 

Kolejka ma tylko 3 stacje: 

 • Mount Faber
 • Harbourfront
 • Sentosa Station 

Stacja Harbourfront to dogodna stacja przesiadkowa do metra i stąd też można wyruszyć na Sentosę, jeśli komuś nie chce się włazić na górę Mount Faber. 

Przejechanie całej trasy (1650 m) zajmuje około 15 min. Do kolejki można wsiąść z wózkiem inwalidzkim lub z wózkiem dla dzieci. W jednej gondoli mieści się 8 osób, ale my byliśmy w niej sami w czwórkę.

Dni otwarcia

Codziennie

Godziny otwarcia

8.45 - 22.00 (ostatnie wejście o 21.30)

Bilety w dwie strony

26,4*/33,0 SGD dorosły
17,6*/22,0 SGD dziecko (4-12 lat)

*) cena po zniżce 20% przy zakupie przez internet.

Pierwsza stacja kolejki znajduje się na górze na terenie Mount Faber Park. Na górę musieliśmy jeszcze wejść, więc przy okazji zrobiliśmy mały trekking przez ładny park, z którego roztacza się widok na Singapur.

Na szczycie Mount Faber powitała nas niespodzianka z polskim akcentem, czyli Polskie Dzwony Szczęścia. Dzwony pochodzą z Daru Pomorza oraz Daru Młodzieży i zostały podarowane przez Polskę dla podkreślenia dobrych stosunków z Singapurem. Do dzwonów prowadzą kolorowe schody szczęścia.

Polskie Dzwony Szczęścia w Singapurze Mount Faber
Polskie Dzwony Szczęścia w Mount Faber Park w Singapurze

Jak wydostać się z Sentosy

Żeby wydostać się z Sentosy najłatwiej to zrobić ze Stacji Beach Station, skąd odjeżdżają miejskie autobusy i skąd kursuje Sentosa Express. Stacja końcowa Sentosa Express znajduje się przy Vivo City, a stamtąd można już wsiąść w metro lub autobus.

Jeśli z kolei tak jak my, chcesz opuścić wyspę Sentosa kolejką linową Mount Faber, najwygodniej jest wsiąść w Sentosa Express na Beach Station i wysiąść na stacji Imbiah, skąd specerem (ok 5-7 minut) można dojść do Sentosa Station skąd odjeżdza cable car. Na drugiej stacji kolejki (Harbourfront) można się przesiąść do metra.

Poruszanie się po wyspie Sentosa

Bedąc na Sentosie poraz pierwszy można poczuć się lekko przytłoczonym, pomimo licznych oznaczeń. Wyspa jest całkiem duża, znajduje się na niej wiele zabudowań, hoteli, parków rozrywki oraz plaż. Można się w tym pogubić. 

W czasie naszego pobytu wiele ścieżek było w przebudowie i wyznaczono obejścia. Wszystko było opisane i oznaczone, ale i tak wspomagaliśmy się nawigacją, która czasem wyprowadzała nas na zamknięte z powodu remontu ścieżki. O ile nie mieliśmy problemu z dojazdem na wyspę i z poruszaniem się po niej, trochę się pogubiliśmy szukając z niej wyjścia. 

Poruszanie się po Sentosie z pewnością ułatwią darmowe środki transportu, czyli autobus Beach Shuttle i kolejka Sentosa Express. Ewentualnie można przejechać się płatną kolejką linową Sentosa Line.

Darmowy Beach Shuttle po Sentosie

Darmowy autobus na Sentosie
Częstotliwość

10 minut

Godziny kursowania

9.00 - 22.00 niedziela - piątek
9.00 - 23.30 sobota

Bilety

darmowe

Wyspa Sentosa mapa

Wzdłuż plaż Sentosy kursuje co 10 minut darmowy autobus Beach Shuttle. Jednak w godzinach szczytu, może być czasem ciężko znaleźć w nim miejsce.

Darmowa kolejka Sentosa Express

Jak już wyżej wspomniałam, kolejka Sentosa Express jest darmowa na terenie Sentosy oraz przy wyjeździe z wyspy. Sentosa Expres na Sentosie kursuje od stacji Beach Station do Vivo City.

Wyspa Sentosa - mapa

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Nie przegap nowości na blogu!
Zapisz się do już dziś do newslettera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top