Przeprowadzka do Singapuru

Przeprowadzka do Singapuru, zaczynamy odliczanie

Znowu nas czeka przeprowadzka, tym razem przeprowadzka do Singapuru! Jeszcze nie do końca w to wierzę, choć machina przeprowadzkowa już ruszyła. Już nie ma odwrotu. Musimy spakować sześć lat życia w Tajlandii i zacząć nowe życie w Singapurze. 

Ponownie mamy te same pytania, co przy wyprowadzce z Polski do Tajlandii. Jak będzie nam się żyło w Singapurze? Czy na pewno dobrze oszacowaliśmy budżet? Czy nam się spodoba? Odpowiedź na te pytania poznamy dopiero za parę miesięcy, w nowym roku.

Przeprowadzka do Singapuru

Przeprowadzka do Singapuru - jak do tego doszło?

Czy kiedykolwiek chciałam mieszkać w Singapurze? Tylko raz przeszła mi ta myśl przez głowę, a było to podczas naszej pierwszej wizyty w tym kraju. Potem byłam już po uszy pochłonięta życiem w Tajlandii i porzuciłam myśl o przeprowadzce do Singapuru. 

W ogóle z kilku krajów Azji Południowo-Wschodniej, w których moglibyśmy zamieszkać, Singapur odrzuciliśmy jako pierwszy. Głównym powodem były oczywiście koszty życia pięcioosobowej rodziny w jednym z najdroższych miast na świecie, jakim jest Singapur. 

Poza tym, dobrze nam jest (a raczej było) w Tajlandii i uznaliśmy, że chcemy jeszcze w niej zostać. Mieliśmy tylko w planach przenosiny z Hua Hin bliżej lotniska międzynarodowego. Kiedy już wstępnie wybraliśmy nowe miejsce do życia w Tajlandii, dość niespodziewanie mąż dostał propozycję relokacji do Singapuru.

Przygotowania do przeprowadzki

Zaczęło się! Przygotowania do przeprowadzki ruszyły od razu, ponieważ fizyczne pakowanie i przewożenie rzeczy to tylko mały wycinek tego, co się kryje za przeprowadzką do innego kraju. Od czasu przeprowadzki do Tajlandii i nieudanej relokacji do Japonii, mamy już wypracowany model działania w fazie początkowej każdej przeprowadzki międzynarodowej. 

Zawsze zaczynamy od sprawdzenia kosztu życia i ustalenia budżetu niezbędnego do życia w nowym miejscu. To podstawa, bo co nam po przeprowadzce do Singapuru jak nie będziemy w stanie się w nim utrzymać? Sprawdziliśmy ceny najmu nieruchomości (PropertyGuru), wysokość czesnego w szkołach, ceny artykułów spożywczych oraz wysokość rachunków. Zaczęliśmy również poszukiwania nowego ubezpieczenia medycznego. 

Czego się boję przeprowadzając się do Sinagpuru? Po pierwsze tego, że jednak przerosną nas koszty życia, a przez to nasze poczucie stabilności zniknie. Kolejna obawa wynika z pierwszej. Boję się, że utkniemy w Singapurze jak w złotej klatce, nie mogąc sobie pozwolić na takie wyjazdy, jak obecnie. Zdaję sobie sprawę, że takie problemy to nic w porównaniu do prawdziwych ludzkich dramatów, no ale takie właśnie myśli krążą mi po głowie w związku z tą przeprowadzką. 

Na pewno jest nam trochę łatwiej, bo już trochę poznaliśmy Singapur, będąc w nim dwa razy na krótkich wakacjach. Dzieciom bardzo się podobało, bo kojarzą Singapur z licznymi atrakcjami dla dzieci i są podekscytowane zmianą. Jednak życie, a wyjazd w celach turystycznych, to dwie różne bajki, o czym już doskonale wiemy.

Co mnie z kolei cieszy w przeprowadzce do Singapuru? Mam ogromną nadzieję, że w Singapurze będzie mi łatwiej znaleźć pracę.  

Co z Tajlandią po przeprowadzce do Singapuru?

Pomimo relokacji do Singapuru, Tajlandia pozostanie na zawsze naszym drugim domem. Mamy w planach odwiedzać ją raz na jakiś czas. 

Na pewno będziemy bardzo tęsknić za Krainą Uśmiechu, pysznym jedzeniem, cudownymi miejscami oraz wszystkimi plusami życia w Tajlandii (zobacz 10 powodów, dla których warto mieszkać w Tajlandii).

Jeśli jesteś na moim blogu głównie dla Tajlandii, możesz być spokojny/a. Temat Tajlandii będzie się tu jeszcze często pojawiał.

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Scroll to Top