Damnoen Saduak pływający targ w Tajlandii

Pływający targ Damnoen Saduak i życie wokół niego

Damnoen Saduak to ponad 100-letni, najbardziej znany, kolorowy, pływający targ w Tajlandii, położony w Ratchaburi. Market zaczyna się o 7 rano, ale życie mieszkańców nad kanałem zaczyna się dużo wcześniej. Pierwsze łodzie słychać już przed świtem. 

W naszym homestayu powoli zaczyna się poranna krzątanina. Wstaję po 6 rano i wychodzę na taras położony nad samym kanałem. Woda w kanale płynie leniwie niosąc ze sobą pływające rośliny. Za chwilę do homestayu przychodzą właściciele. Babcia włącza poranne buddyjskie modlitwy i razem z wnukami je śniadanie. Słuchając modlitw w tle, podglądam poranną krzątaninę mieszkańców Damnoen Saduak wokół kanału.

Starsza pani po drugiej stronie kanału wychodzi przed dom i myje szczotką schody prowadzące do wody. Sprzedawcy powoli przypływają łodziami z towarem i udają się w stronę marketu. My też tam się udamy, jak tylko wstaną dzieci i zjemy śniadanie. 

Pływający targ w Damnoen Saduak

Damnoen Saduak pływający targ w Tajlandii

Pływający targ w Ratchaburi to świetne miejsce na jednodniową wycieczkę z Bangkoku lub punkt do odwiedzenia na trasie z Bangkoku na zachód lub południe Tajlandii. Żeby jednak poczuć autentyczny klimat, naprawdę warto zatrzymać się na noc w Damnoen Saduak. 

Damnoen znaczy poruszać się, a Saduak oznacza wygodnie, dogodnie, ponieważ kanał, przy którym znajduje się pływający targ Damnoen Saduak, utworzono właśnie po to, żeby połączyć dwie rzeki i tym samym ułatwić transport pomiędzy prowincjami. Nad kanałem szybko rozwinął się handel i powstał market, który przyciąga tłumy turystów.

Po kanale marketu pływają dziesiątki kolorowych łodzi, z których sprzedawane są owoce, pamiątki i jedzenie. Pomiędzy łodziami sprzedawców, pływają niespiesznie łódki z turystami, robiącymi zakupy. Wzdłuż kanałów marketu rozstawione są kolejne stragany z jedzeniem i przeróżnymi produktami. W oddali mnisi idą do świątyni po zakończeniu porannego zbierania jałmużny.

Damnoen Saduak floating market otwarty jest codziennie rano od 7.00 do południa przez cały rok, nawet w święta. Po markecie można pływać drewnianą łódką lub chodzić wzdłuż kanału. Rejs drewnianą łódką kosztuje około 300-400 THB, natomiast za łódź z silnikiem trzeba zapłacić około 600 THB. 

Damnoen Saduak pływający targ w Tajlandii
Damnoen Saduak pływający targ w Tajlandii
Na targu w Tajlandii

Poczuj klimat lokalnego życia i zatrzymaj się na noc w Damnoen Saduak

Pływający targ Damnoen Saduak

Na szyldzie naszego homestayu Reuan Vilawan Cafe and Homestay, znajduje się napis “Stay like a local” i naprawdę tak się czuliśmy. Nasz pokój znajdował się na tyłach dużego, tradycyjnego, tajskiego domu przy samym kanale. Pokój był czysty i ładnie urządzony, z przytulną łazienką oraz klimatyzacją. 

Rano mogliśmy wyjść do części dziennej i napić się kawy oraz zjeść zamówione dla nas śniadanie. Siedząc na tarasie hotelu obserwowaliśmy jak miejscowi zaczynają dzień i jak przygotowują się do porannego handlu na pływającym targu. Z homestayu mogliśmy wynająć łódź lub przejść się pieszo na pływający targ.

W pobliżu znajdują się jeszcze dwa warte rozważenia miejsca na nocleg; LOYD Ratchaburi i Maikaew Damnoen Resort.

Homestay na noc w Damnoen Saduak,
Damnoen Saduak pływający targ z dzieckiem

Jak dojechać na pływający targ w Ratchaburi

Pływający targ Damnoen Saduak znajduje się prowincji Ratchaburi, około 100 km od Bangkoku. Można do niego dojechać różnymi środkami transportu, w tym podróży własnym pojazdem lub w ramach zorganizowanej wycieczki. Koszt wycieczki zaczyna się od 1500 THB za osobę. 

Do Ratchaburi kursują pociągi z Bangkoku, a ze stacji na pewno można dojechać na targ taksówką. Jest jeszcze bus, który kursuje z Khao San Road do Damnoen Saduak. 

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Nie przegap nowości na blogu!
Zapisz się do już dziś do newslettera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top