Hua Hin najładniejsze plaże

Najładniejsze plaże w Hua Hin

Plaże są mocnym punktem Hua Hin i główną atrakcją, która przyciąga turystów. Dzięki swojemu położeniu nad wybrzeżem Zatoki Tajlandziej, Hua Hin ma dziesiątki kilometrów ładnych, szerokich i piaszczystych plaż. 

Najbardziej znana plaża to Hua Hin Beach, ale to nie jedyna plaża w mieście i okolicach. Zobacz, gdzie znaleźć najładniejsze plaże w Hua Hin.

Plaża Hua Hin Beach

Plaża Hua Hin Beach Tajlandia

Główna plaża w Hua Hin to Hua Hin Beach, która ciągnie się na odcinku 13 km, praktycznie przez całe miasto aż do plaży i góry Khao Takiap. Plaża jest czysta i zadbana, wręcz idealna na długie, poranne spacery i jogging. Jeśli wyjdziesz bardzo wcześnie, z pewnością spotkasz spacerujących plażą mnichów, którzy jak co rano, wychodzą zebrać dary.

W ciągu dnia plaża zapełnia się, ale jest na tyle długa, że praktycznie nie czuć na niej nadmiaru ludzi, z wyjątkiem paru miejsc, przy których znajduje się promenada ze straganami z jedzeniem i plażowymi akcesoriami. Jednym z takich miejsc jest alejka przy soi Hua Hin 61. Będąc w tym miejscu, zajrzyj na kawę lub orzeźwiającą tajską herbatę do Coffee Man. Tuż przed głównym wejściem na plaże Hua Hin Beach znajdują się toalety oraz prysznice. 

Wzdłuż plaży ciągną się prywatne posesje oraz liczne hotele z ogródkami restauracyjnymi. Można rownież zatrzymać się w jednej z licznych, tajskich restauracji. Oprócz tego można skorzystać z licznych, dostepnych rozrywek, jak jazda konna, czy przejażdżka na bananie.

plaża w Hua Hin
Mnich spacerujący po plaży Hua Hin Beach

Plaża Khao Takiap Beach

plaża w Hua Hin Khao Takiap Beach

Plaża Khao Takiap to tak naprawdę dwie plaże, jedna z nich znajduje się na północ od wzgórza Khao Takiap, a druga leży na jego południu. 

Północna plaża ma około 1,5 km długości i znajduje się w dzielnicy Nong Kae, pomiędzy plażą Hua Hin Beach a wzgórzem Khao Takiap, zwanym małpią górą (Monkey Hill).

Plaża jest bardzo ładna, z drobnym jak mączka, jasnym piaskiem oraz z łagodnym zejściem do morza. W czasie dobrych warunków pogodowych, woda w tym miejscu jest naprawdę przejrzysta i spokojna.

Od południa plaża kończy się pod samym wzgórzem,  na którego zboczu stoi wielki, złoty posąg Buddy. Posąg, Phra Pang Haan Yad, ma 19 m. wysokości. Bezpośrednio z plaży można wejść na górę Khao Takiap, żeby dojść do świątyni lub do jednej z restauracji. Z samej góry roztacza się piękny widok na zatokę, ale lepiej uważać na małpy.

Będąc przy tej plaży warto zajrzeć do restauracji Supatra i do kawiarni Scoop Beach Cafe. 

Południowa plaża Khao Takiap jest zupełnie inna, ale nie mniej ciekawa. Znajduje się po drugiej stronie wzgórza i jest od niego oddzielona molo, z którego przed pandemią odpływały promody Pattaya. 

Piasek na tej plaży jest beżowo-szary, ale za to drobny jak pył. Plaża tętni życiem za dnia i wieczorami. Chętnie przychodzą tu mieszkańcy, żeby coś zjeść i pograć w siatkówkę plażową.

Wzdłuż plaży znajduje się  dużo restauracji oraz hotele. Można wypożyczyć leżak, spacerować lub skorzystać z bogatej oferty atrakcji wodnych.

Z tej plaży widać Khao Tao Beach, położoną 7 km dalej na południe. 

Plaża Khao Takiap Hua Hin
Plaża po południowej stronie góry Khao Takiap
Plaża Khao Takiap Hua Hin
Południowa plaża Khao Takiap

Plaża Khao Tao Beach w Hua Hin

Plaża Khao Tao w Hua Hin
Widok na plażę Khao Tao z góry przy Golden Budda.

Khao Tao to miejscowość z ładną i piaszczystą plażą leżącą około 10 km kilometrów na południe od Hua Hin. To miejsce jest zdecydowanie dla ludzi szukających spokoju, ponieważ przy samej plaży panuje bardzo spokojna atmosfera rybackiej wioski. W pobliżu plaży  znajduje się miejscowość i jezioro Khao Tao, wokół którego znajduje się sporo restauracji i straganów z jedzeniem. 

Przy plaży znajduje się mały hotelik Khao Thao Beach Lodge, w której serwują naprawdę smaczne niemieckie jedzenie. Z kolei w wiosce, jedliśmy w Remember Hua Hin. 

Plaża jest zakończona małym falochronem, przy którym cumują tradycyjne, rybackie łajby. Przyjeżdza tu niewielu turystów. Za falochronem z kolei, widać wzgórze Khao Tao ze świątynią i z wielkim posągiem Buddy na szczycie. 

Plaża Sai Noi

Plaża Sai Noi

Sai Noi Beach to prawdziwa perełka ukryta w zatoczce między dwiema górami. Zdecydowanie jest to jedna z najładniejszych plaż w regionie, praktycznie pozbawiona zabudowy. Wielkie głazy sterczące z wody przypominają trochę plażę na Koh Tao. Jednak na Sai Noi z reguły są spore fale i zejście do morza nie jest tak łagodne jak na innych plażach. Również piasek na plaży złożony jest w większości z niezliczonych ilości rozdrobnionych muszelek i rafy koralowej.

Przy samej plaży jest tylko jeden hotel oraz dwie restauracje, jedna z nich to Kiss, druga to klasyczna, tajska restauracja na plaży. Z plaży Sai Noi można przejść górą do Złotego Buddy oraz na drugą stronę do wsi Khao Tao.

Co musisz wiedzieć o plażach w Hua Hin

Plaże w Hua Hin są naprawdę ładne, ale nie są to typowo rajskie plaże jak na niektórych, ładniejszych wyspach. Piasek jest świetny, woda w morzu jest czysta, ale zazwyczaj nie jest krystalicznie przejrzysta, ani nawet turkusowa. 

Zejścia do wody są przeważnie bardzo łagodne i w znacznej odległości od brzegu jest płytko. Pływy są bardzo duże. Na snorkeling i nurkowanie lepiej się wybrać w rejony wyspy Koh Talu lub jeszcze dalej na południe. Natomiast Hua Hin jest dobre na kitesurfing.

W wodach otaczających Hua Hin niestety występują meduzy, których obecność zwiększa się w sezonie deszczowym (Hua Hin Thailand). Z reguły meduzy są niegroźne, choć kontak z nimi nie jest przyjemny, ale niestey w Zatoce Tajlandziej spotkać można również niezbezpieczne kubomeduzy. W  przypadku poparzenia przez kubomeduzy, liczą się pierwsze chwile i właściwa pierwsza pomoc (klik: Egzotyczne zwierzęta w Tajlandii, zachowaj ostrożność!)

Żeby zminimalizować ryzyko spotkania z meduzą należy unikać kąpieli krótko po deszczu. Wzdłuż plaży Hua Hin Beach i w rejonie Khao Takiap rozciągnięte są siatki ochronne, które mają za zadanie ograniczyć obecność meduz przy plaży.

Najlepszy czas na plażowanie w Hua Hin

Pogoda w Hua Hin jest dobra prawie przez cały rok, nawet w sezonie deszczowym, z wyjątkiem września, października i listopada. W tym czasie można się spodziewać wielu pochmurnych i deszczowych dni, których najwięcej przypada na październik. Może nawet padać kilka dni pod rząd a temperatura może spaść do 22-24C.

Zdecydowanie najlepsza pogoda do pływania i plażowania przypada na czas od grudnia do maja. Od maja do września też jest ładnie, ale trzeba być gotowym na przelotne deszcze i burze raz na dzień lub nawet raz na kilka dni.

Kiedy jechać do Tajlandii Pogoda w Hua Hin wykres

Więcej o pogodzie w pozostałych rejonach Tajlandii: Kiedy jechać do Tajlandii? Pogoda w Tajlandii

Jak dojechać na plaże w Hua Hin

Hua Hin jest dość dobrze połączone z Bangkokiem oraz z Chiang Mai. O tym jak dojechać z Bangkoku do Hua Hin napisałam w poście Gdzie na plażę blisko Bangkoku. Natomiast do Chiang Mai kursują samoloty lini Air Asia.

Natomiast po samym Hua Hin wzdłuż wybrzeża można poruszać się korzystając z zielonej linii song taew taxi. Na dalszych trasach trzeba się już poruszać własnym środkiem transportu albo taksówkami typu Grab.

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Nie przegap nowości na blogu!
Zapisz się do już dziś do newslettera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top