Kui Buri National Park safari i słonie w Tajlandii

Kui Buri National Park: safari i słonie w Tajlandii

Kui Buri National Park to zdecydowanie jeden z piękniejszych parków w Tajlandii, jakie odwiedziliśmy. To miejsce zachwyca krajobrazem sawanny, spokojem, bujną zielenią oraz cudownym zapachem drzew sandałowych i ekualiptusowych. Zachwyca również bogatą fauną. Jeśli chcesz zobaczyć gaury, dzioborożce i dzikie słonie w Tajlandii, to powinieneś przyjechać na safari w parku Kui Buri. Safari w Kui Buri to świetna zabawa dla dzieci, które będą zachwycone jazdą na pace samochodu. 

Kui Buri National Park safari i słonie w Tajlandii

Lasy porastające Kui Buri National Park składają się z lasów suchych oraz lasów wiecznie zielonych, należących do ogromnego kompleksu Kaeng Krachan. Cały kompleks leśny Kaeng Krachan jest dość licznie zamieszkany przez dzikie słonie, co czyni go jedną z lepszych lokalizacji dla osób chcących spotkać słonie w Tajlandii w ich naturalnym środowisku.

Kui Buri znajduje się w prowincji Prachuap Khiri Khan, niedaleko Sam Roi Yot, około 85 kilometrów od Hua Hin. Park ma prawie 1000 km kw. powierzchni i zamieszkuje go około 300 słoni.

Kui Buri słynie z drzew sandałowych (kalamet tree) używanych w czasie ceremonii pogrzebowych członków rodziny królewskiej. Drzewa w tym celu są starannie wybierane, ponieważ tylko martwe mogą być ścięte (źródło: dnp.go.th)

Safari w Kui Buri National Park

Kui Buri National Park safari i słonie w Tajlandii

Safari w Kui Buri national Park to jedna z lepszych przygód w Tajlandii, jakiej doświadczyliśmy. Polecam rodzinom z dziećmi, na pewno dzieci będą miały dużo radości z samej jazdy i z możliwości spotkania zwierząt. Park otwiera się o godzinie 14.00 i zamyka o 18.00.

Za safari z przewodnikiem płaci się w kasie na terenie parku. Można również za 50 THB wypożyczyć lornetkę. Przewodnicy nie mówią dużo po angielsku, ale to w niczym nie przeszkadza. 

Safari w parku Kui Buri trwa około 1,5 – 2 godziny i obejmuje jazdę pick-upem przez las oraz postoje w 4 punktach obserwacyjnych. Choć słonie zamieszkują te tereny licznie i widywane są codziennie, trzeba się liczyć z tym, że nie ma gwarancji zobaczenia całego stada. Nam udało się zobaczyć duże stada gaurów oraz młodego słonia na łące. Oprócz tego spotkaliśmy dwa, piękne dzioborożce. 

Żeby udać się na safari w Kui Buri należy pojechać od razu bezpośrednio do Elephant Observatory Site, znajdującego się około 20 km na północ od głównej siedziby parku. Sama droga do obozowiska jest piękna i malownicza. Na terenie parku znajdują się toalety, ale nie ma innych udogodnień. Można za to kupić schłodzone napoje bezpośrednio od strażników parku.

Godziny otwarcia

codziennie 14.00-18.00
wjazd tylko do 17.00

Bilety

Opłata za wstęp do parku: 200 THB/dorosły
100 THB/dziecko (4-12 lat)
Safari: 850 THB (za 8 osób)

Kui Buri National Park safari i słonie w Tajlandii
Kui Buri National Park safari i słonie w Tajlandii
słonie w Tajlandii w Kui Buri

Szukasz więcej inspiracji na ciekawe i aktywne podróże po Tajlandii z dzieckiem?

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Scroll to Top