wyspa Koh Nang Yuan

Koh Nang Yuan – najpiękniejsza tajska wyspa?

Szukasz najpiękniejszej, tajskiej wyspy? Być może to Koh Nang Yuan, mała wyspa leżąca nieopodal Koh Tao. Jedno z ładniejszych miejsc, w jakich byłam w Tajlandii. W rzeczywistości jest jeszcze piękniej. Wyspa  Nang Yuan to tak naprawdę trzy małe wysepki połączone przesmykiem jaśniutkiego piasku. Raj dla miłośników plażowania, snorkowania i taplania się w wodzie. 

Jak się dostać na wyspę Koh Nang Yuan

Najłatwiej dostać się z Koh Tao, ale z dwóch sąsiednich wysp, czyli z Koh Samui i Koh Phangan również są organizowane wycieczki. 

Są różne opcje transportu. Można wziąć taxi boat, można wykupić wycieczkę z przewodnikiem. My zdecydowaliśmy się na taxi boat. Jest to bardzo łatwa, stosunkwo tania i naprawdę wygodna opcja, szczególnie dla osób, które lubią organizować sobie czas po swojemu. 

Long tail boat płynie z plaży Sairee Beach na Koh Tao, nie więcej niż 15 minut. Za rejs zapłaciliśmy 300 THB za osobę dorosłą w obie strony.  Godzinę odbioru ustaliliśmy z góry, ale na pokwitowaniu mieliśmy numer telefonu, gdybyśmy chcieli jednak zostać dłużej.

 

boat taxi tajlandia
Taxi boat na plaży Sairee

Informacje praktyczne o wyspie Nang Yuan

Wyspa Koh Nang Yuan jest prywatna, otwarta w określonych godzinach. Godziny otwarcia trzeba sprawdzić przed podróżą, kiedy my tam byliśmy była otwarta od 10.00 do 16.00. Moim zdaniem najlepiej przyjechać jak najwcześniej, zaraz po otwarciu. Około południa na wyspę przypłynęło juz całkiem dużo wycieczek i zrobiło się tłoczno. 

Na wyspę można przyjechać na dłużej, ponieważ jest na niej resort. Przyznaję, że resort wygląda zachęcająco, kto wie, może następnym razem tam właśnie się zatrzymamy na parę dni. Przy resorcie znajduje się restauracja i wypożyczalnia sprzętu. Lepiej mieć przy sobie gotówkę.

Za wstęp na wyspę Koh Nang Yuan pobierana jest opłata w wysokości 250 THB za dorosłego, 120 THB za dziecko w wieku 5-12 lat (ceny z roku 2022). 

Kiedy jechać do Tajlandii pogoda
Kiedy przyjechać do Tajlandii? Czyli wszystko o pogodzie

Sprawdź, kiedy najlepiej odwiedzic Koh Nang Yuan.

Nasze wrażenia z Nang Yuan

Wyspa Koh Nang Yuan wyspa Koh Tao
najpiękniejsza tajska wyspa Koh Nang Yuan

Na Nang Yuan spędziliśmy kilka godzin i jak już wspomniałam wyżej przyjechaliśmy zaraz po otwarciu i tak też polecam, szczególnie rodzinom z dziećmi. Później robi się bardzo gorąco i tłoczno. Wysepka zachwyciła już od wejścia na molo. Piasek jest cudowny, woda jest bardzo spokojna i przejrzysta. Jest płytko i bezpiecznie. Idealnie dla małych dzieci. Nawet nie wchodząc głęboko można zobaczyć piękne, kolorowe rybki. Fantastyczne miejsce.

Ze względu na dużą ekspozycję na słońce, radzę zabrać kostiumy z filtrami. To naprawdę bardzo ułatwia plażowanie z dziećmi a po więcej porad dotyczącyh podróżowania po Tajlandii z dziećmi odsyłam do wpisu Tajlandia z dzieckiem na własną rękę.

Zobacz wpisy o innych wyspach w tym rejonie Tajlandii:

widok na zatokę shark bay wyspa Koh Tao
Koh Tao - wyspa żółwi

Koh Tao, ta malutka wyspa, nas zachwyciła. Zobacz dlaczego.

Wyspa Koh Phangan Tajlandia
Koh Phangan

Koh Phangan - ta wyspa słynie z rozrywkowego charakteru, ale my odkryliśmy na niej prawdziwe rajskie zakątki

Więcej filmików oraz relacja z wyspy dostępna jest na moim koncie na Instagramie

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Nie przegap nowości na blogu!
Zapisz się do już dziś do newslettera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top