Fort Canning Park w Singapurze, Sang Nila Utama Garden

Fort Canning Park – wyjątkowy park w Singapurze

Fort Canning Park, w XIV wieku miejsce pałaców za czasów Królestwa Singapura, następnie w XX wieku, w czasie drugiej wojny światowe służyło jako główna siedziba wojsk Far East Command Centre i British Army Barracks. Obecnie to wspaniały park w centrum Singapuru z licznymi atrakcjami oraz nawiązaniami do historycznych czasów. 

Co można zobaczyć w Fort Canning Park w Singapurze

Fort Canning Park

Park Fort Canning jest niezwykle zielonym i uroczym miejscem, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Cały park to kompleks aż dziewięciu parków historycznych:

  • Armenian Street Park
  • Spice Garden
  • First Botanic Garden
  • Artisan’s Garden
  • Raffles Garden
  • Sang Nila Utama Garden
  • Pancur Larangan
  • Jubilee Park

z których odwiedziłam pięć. Poza tym w Fort Canning znajduje się świetny plac zabaw dla dzieci. 

Okolice Fortu Canning i Armenian Street

Singapur Old Hill Street Police Station
Old Hill Street Police Station

Do Fort Canning wybraliśmy się po obiedzie w centrum handlowym Funan, z którego prowadzi bezpośrednia kładka. Idąc kładką mogliśmy podziwiać kolorowy budynek Old Hill Street Police Station oraz charakterystyczny budynek straży pożarnej Central Fire Station z pięknymi czerwonymi drzwiami.

Po drugiej stronie kładki weszliśmy na teren znany jako Armenian Street Park, na terenie którego znajduje się Armenian Church, kolorowe Children’s Museum oraz Peranakan Museum. Tuż za muzeum dla dzieci znaleźliśmy schody prowadzące na wzgórze, do Fort Canning.

Central Fire Station
Armenian Street w Sinagpurze
Armenian Street i Children's Museum
Armenian Church Singapur
Kościół Armenian Church

Sang Nila Utama Garden

Wejście do Fort Canning Park w Singapurze
Wejście do parku

Po wejściu schodami na wzgórze, pierwsze kroki skierowaliśmy się do parku Sang Nila Utama Garden, który prosto z Singapuru przeniósł nas w czasie do XIV-wiecznego ogrodu w stylu jawajskim. Ogród zawiera tradycyjne elementy, takie jak jawajskie bramy skąpane w bujnej zieleni oraz baseny z wodą.

Utama Garden w Fort Canning Park
Sang Nila Utama Garden

Raffles Garden w Fort Canning

Z Sang Nila Utama przeszliśmy do ogrodu Raffles Garden, nazwanego na część Sir Stamford Raffles, uznawanego za założyciela nowoczesnego Singapuru. Pasją Sir Raffles była przyroda, co można zauważyć w parku.

Pancur Larangan (Forbidden Springs)

Pancur Larangan Fort Canning Park w Singapurze

Następnie przeszliśmy na drugą stronę wzgórza do Zakazanych Źródeł, czyli do Pancur Larangan. Po drodze podziwialiśmy piękny widok na Singapur.

Za czasów królestwa Singapura, w XIV wieku Pancur Larangan stanowiło miejsce kąpieli dla kobiet z wyższych sfer. zamieszkujących pałac. Fontanny zasilane były wodą ze strumienia płynącego ze wzgórza.

Pancur Larangan Fort Canning Park w Singapurze
Co zobaczyć w Singapurze, Fort Canning Park

Jubilee Park w Fort Canning

Atrakcje dla dzieci w Singapurze - Jubilee Park Fort Canning

Z Pancur Larangan cofnęliśmy się kawałek, żeby zejść ze wzgórza i pójść do Jubilee Park.

Park Jubilee w Forcie Canning to przyjazna rodzinom z dziećmi przestrzeń, w której można przejść mostkiem linowym, albo zjechać ze wzgórza na jednej z kilku zjeżdżalni. Na dole z kolei czeka na dzieci mini park linowy, huśtawki oraz drewniana konstrukcja, do ćwiczenia sprawności i równowagi. 

Singapur z dziećmi, plac zabaw w Jubilee Park w Singapurze
woda pitna w Singapurze

Fort Canning Park w Singapurze - informacje praktyczne

Park Fort Canning jest fantastycznie zorganizowany, oznaczony i zaplanowany, dostępny dla zwiedzających o każdej porze. W różnych częściach parku znajdują się toalety, ruchome schody oraz stanowiska z wodą pitną.

Dni otwarcia

Otwarte codziennie

Godziny otwarcia

Otwarte całą dobę

Bilety

Wstęp darmowy

Jak dojechać do parku Fort Canning

Do Fort Canning Park można wejść od różnych stron wzgórza, od Strony Orchard Rd., Clarke Quay, czy Hill Street. Dojechać z kolei można metrem (liniami CCL, NEL, NSL, DTL, EWL) oraz autobusami.

Jedno z bardziej rozpoznawalnych miejsc prowadzi przez urodziwy tunel ze schodami (od strony Dhoby Ghaut Station). Odwiedziliśmy to miejsce podczas pierwszej wizyty w Singapurze, ale nie polecam tego wejścia osobom z wózkami. Lepiej przejść kawałek dalej i wejść od strony Fort Canning Centrę przy Cox Terrace. W tym miejscu znajdują się windy. Poza tym, w niektórych częściach parku są schody ruchome.

Singapur co zobaczyć TOP atrakcje Singapuru
Co zobaczyć w Singapurze

Odkryj inne urocze miejsca w Singapurze, polecane przeze mnie

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Scroll to Top