FAQ

Ale dlaczego Tajlandia?
Co tam robicie?
Jaką macie wizę?

Prowadząc konto na Instagramie otrzymuję dużo pytań dotyczących nas, życia w Tajlandii, naszych planów, itd. Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz w tym poście, a jeśli chcesz zadać inne pytanie, wpisz je w komentarzu.

 

Tajlandia to przypadek lub jak kto woli, przeznaczenie. Rozważając przeprowadzkę braliśmy wiele kierunków pod uwagę i intensywnie szukaliśmy pracy w wybranych lokalizacjach. To z Bangkoku przyszła poważna oferta pracy dla męża i długo się nie wahaliśmy. 

Takie mieliśmy marzenie, które dodatkowo było podsycane oglądaniem zagranicznej wersji programu o międzynarodowych poszukiwaczach domów :) 

MM pracuje, ja obecnie nie pracuję tylko zajmuję się dziećmi, dzieci chodzą do szkoły.

MM pracuje w branży IT, jako ….

Ja jestem inżynierem, projektantem instalacji przemysłowych w branży energetycznej oraz gazowej. W Tajlandii pracowałam jako kierowników projektów.

Dzieci chodzą do szkoły prywatnej z programem brytyjskim 

W Tajlandii mieszkamy od początku 2018 roku. W Bangkoku mieszkaliśmy 3,5 roku, a obecnie mieszkamy w Hua Hin.

Nie, niczego nie żałujemy

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Jest bardzo dużo rodzajów wiz, przy każdej trzeba spełniać określone warunki. Temat wiz będzie sukcesywnie poruszany na blogu.

Przez większość czasu jesteśmy na wizie biznesowej Non-B (ja i dzieci Non-0). Ponad rok byliśmy natomiast na wizie Smart-T/Smart-0.

Mieszkamy w prowincji Prachuap Khiri Khan, w pobliżu Hua Hin. Żyjemy w niezwykle malowniczo położonej okolicy, otoczonej wzgórzami i lasami, w których żyją makaki niedźwiedzie. Hua Hin to nadmorski kurort z niezliczonymi atrakcjami. 

Więcej informacji znajdziesz na blogu oraz moich pozostałych kanałach.

Nie przegap nowości na blogu!
Zapisz się do już dziś do newslettera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top