Wodospad Erawan Fall w Kanchanaburi, Erawan National Park

Erawan Fall, turkusowy wodospad w Kanchanaburi

Erawan Fall to główna atrakcja Erawan National Park w Kanchaburi. Wodospad słynie z przepięknego, turkusowego koloru wody. Nie jest to największy i najładniejszy wodspad w Tajlandii, ale jego kolor jest wyjątkowo piękny i przyciąga tłumy turystów. Wodospad Erawan warto  odwiedzić z dziećmi.

Do Erawan National Park pojechaliśmy w ramach jednodniowej wycieczki z Kanchanaburi, gdzie zatrzymaliśmy się na weekend w pobliżu mostu na rzece Kwae. Byliśmy tam w lipcu, czyli w porze deszczowej, ale w dniu wycieczki mieliśmy wymarzoną pogodę. Wyruszyliśmy do parku wcześnie rano wynajętym samochodem z kierowcą. 

Wstęp do parku jest płatny, a na miejscu znajduje się całe zaplecze ze sklepami, toaletami oraz prysznicami. Od siedziby parku do pierwszego poziomu wodospadu Erawan jest spory odcinek drogi, dlatego skorzystaliśmy z podwiezienia wózkiem golfowym, co kosztowało nas 30 THB za dorosłego i 15 THB za dziecko. 

Szlak od poziomu pierwszego do drugiego jest bardzo łatwy i przyjemny. Od poziomu drugiego zaczyna się trochę trudniej i powyżej nie można wnosić jedzenia. Wodę można wnieść, jeśli się ten fakt zgłosi strażnikom i zapłaci kaucję. Im wyżej tym robi się trudniej, ale nie jest to najtrudniejszy szlak.

W wodospadzie można się kąpać, więc warto zabrać kostium. Bardzo żałuję, że podczas naszej wyprawy panował zakaz kąpieli.

Wodospad Erawan Fall w Kanchanaburi, Erawan National Park
Erawan National Park i wodospad Erawan Fall z dziećmi

Wodospad Erawan z dziećmi

Idąc na wodospad Erawan Fall z małymi dziećmi lepiej zabrać nosidło oraz zapas wody. Oprócz tego należy zadbać o odpowiednie obuwie i ochronę przeciwsłoneczną. Kiedy my byliśmy nad wodospadem, było bardzo gorąco i duszno od wilgoci. 

Wodospad Erawan Fall z dziećmi

Najlepsza pora na wycieczkę do Erawan National Park

Kanchanaburi to prowincja zachodnia leżąca w regionie centralnym, w której pogoda nawet w porze deszczowej jest bardziej łaskawa. Panują tu dobre warunki niemal cały rok, z wyjątkiem najbardziej deszczowych miesięcy (wrzesień i październik). Planując wypad na wodospad Erawan Fall, lepiej wcześniej sprawdzić, czy park jest otwarty, ponieważ w czasie intensywnych ulew, okresowo jest zamykany.

Jeśli chcecie się cieszyć intensywnym kolorem wody, najlepiej przyjechać w słoneczny dzień.

Kiedy jechać do Tajlandii, pora deszczowa w Tajlandii
Kiedy jechać do Tajlandii. Wszystko o pogodzie

Tu znajdziesz wykresy pogodowe oparte na 30-letnich statystykach oraz dużo ciekawych informacji o pogodzie w różnych rejonach Tajlandii

Jeśli planujesz odwiedzić inne wodospady w Tajlandii, to z pewnością przydadzą Ci się jeszcze te wpisy

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Nie przegap nowości na blogu!
Zapisz się do już dziś do newslettera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top