Przeprowadzka do Singapuru

Przeprowadzka do Singapuru, zaczynamy odliczanie

Znowu nas czeka przeprowadzka, tym razem przeprowadzka do Singapuru! Jeszcze nie do końca w to wierzę, choć machina przeprowadzkowa już ruszyła. Już nie ma odwrotu. Musimy spakować sześć lat życia w Tajlandii i zacząć nowe życie w Singapurze. 

Ponownie mamy te same pytania, co przy wyprowadzce z Polski do Tajlandii. Jak będzie nam się żyło w Singapurze? Czy na pewno dobrze oszacowaliśmy budżet? Czy nam się spodoba? Odpowiedź na te pytania poznamy dopiero za parę miesięcy, w nowym roku.

Przeprowadzka do Singapuru

Przeprowadzka do Singapuru - jak do tego doszło?

Czy kiedykolwiek chciałam mieszkać w Singapurze? Tylko raz przeszła mi ta myśl przez głowę, a było to podczas naszej pierwszej wizyty w tym kraju. Potem byłam już po uszy pochłonięta życiem w Tajlandii i porzuciłam myśl o przeprowadzce do Singapuru. 

W ogóle z kilku krajów Azji Południowo-Wschodniej, w których moglibyśmy zamieszkać, Singapur odrzuciliśmy jako pierwszy. Głównym powodem były oczywiście koszty życia pięcioosobowej rodziny w jednym z najdroższych miast na świecie, jakim jest Singapur. 

Poza tym, dobrze nam jest (a raczej było) w Tajlandii i uznaliśmy, że chcemy jeszcze w niej zostać. Mieliśmy tylko w planach przenosiny z Hua Hin bliżej lotniska międzynarodowego. Kiedy już wstępnie wybraliśmy nowe miejsce do życia w Tajlandii, dość niespodziewanie mąż dostał propozycję relokacji do Singapuru.

Przygotowania do przeprowadzki

Zaczęło się! Przygotowania do przeprowadzki ruszyły od razu, ponieważ fizyczne pakowanie i przewożenie rzeczy to tylko mały wycinek tego, co się kryje za przeprowadzką do innego kraju. Od czasu przeprowadzki do Tajlandii i nieudanej relokacji do Japonii, mamy już wypracowany model działania w fazie początkowej każdej przeprowadzki międzynarodowej. 

Zawsze zaczynamy od sprawdzenia kosztu życia i ustalenia budżetu niezbędnego do życia w nowym miejscu. To podstawa, bo co nam po przeprowadzce do Singapuru jak nie będziemy w stanie się w nim utrzymać? Sprawdziliśmy ceny najmu nieruchomości (PropertyGuru), wysokość czesnego w szkołach, ceny artykułów spożywczych oraz wysokość rachunków. Zaczęliśmy również poszukiwania nowego ubezpieczenia medycznego. 

Czego się boję przeprowadzając się do Sinagpuru? Po pierwsze tego, że jednak przerosną nas koszty życia, a przez to nasze poczucie stabilności zniknie. Kolejna obawa wynika z pierwszej. Boję się, że utkniemy w Singapurze jak w złotej klatce, nie mogąc sobie pozwolić na takie wyjazdy, jak obecnie. Zdaję sobie sprawę, że takie problemy to nic w porównaniu do prawdziwych ludzkich dramatów, no ale takie właśnie myśli krążą mi po głowie w związku z tą przeprowadzką. 

Na pewno jest nam trochę łatwiej, bo już trochę poznaliśmy Singapur, będąc w nim dwa razy na krótkich wakacjach. Dzieciom bardzo się podobało, bo kojarzą Singapur z licznymi atrakcjami dla dzieci i są podekscytowane zmianą. Jednak życie, a wyjazd w celach turystycznych, to dwie różne bajki, o czym już doskonale wiemy.

Co mnie z kolei cieszy w przeprowadzce do Singapuru? Mam ogromną nadzieję, że w Singapurze będzie mi łatwiej znaleźć pracę.  

Co z Tajlandią po przeprowadzce do Singapuru?

Pomimo relokacji do Singapuru, Tajlandia pozostanie na zawsze naszym drugim domem. Mamy w planach odwiedzać ją raz na jakiś czas. 

Na pewno będziemy bardzo tęsknić za Krainą Uśmiechu, pysznym jedzeniem, cudownymi miejscami oraz wszystkimi plusami życia w Tajlandii (zobacz 10 Pros of living in Thailand).

Jeśli jesteś na moim blogu głównie dla Tajlandii, możesz być spokojny/a. Temat Tajlandii będzie się tu jeszcze często pojawiał.

Do you find the blog content valuable? 

Buy me a coffee or give me a heads up by commenting or sharing. Your reaction will keep the blog going and make my writing even better!

Don't forget to follow my other feeds for more updates

Buy me a coffee so the blog can grow and provide more useful content

Latest photos and stories

Posts with updates

Vlogs documenting our travels

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish
Scroll to Top