Tajlandia i Bangkok z dzieckiem zwiedzanie atrakcje w Bangkoku

Bangkok z dziećmi. Atrakcje dla dzieci

Chcesz zwiedzić Bangkok z dziećmi, ale nie wiesz, jakie atrakcje i miejsca odwiedzić w mieście znanym raczej z rozrywek dla dorosłych?

Świetnie się składa, bo w Bangkoku mieszkaliśmy kilka lat z trojgiem małych dzieci i zapewaniam, że nie brakuje tu atrakcji dla całej rodziny. Czytaj dalej, żeby poznać nasze ulubione miejsca i sposoby na zwiedzanie Bangkoku z dziećmi.

Na końcu postu niespodzianka – mapa z lokalizacją atrakcji.

Zwiedzanie Bangkoku z dziećmi? Tak, to możliwe

Bangkok z dziećmi. Atrakcje dla dzieci w Bangkoku

Posiadanie dzieci nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu Bangkoku. Udało nam się zobaczyć  najpiękniejsze miejsca, wyjść wieczorem do sky baru a nawet odwiedzić słynną Khao San Road.

Regularnie odwiedzaliśmy również  atrakcje typowe dla dzieci, których jest w Bangkoku bardzo dużo.

zwiedzanie Tajlandia Bangkok z małym dzieckiem
Tajlandia i Bangkok z dziećmi
Khao San Road

Jak zwiedzać Bangkok z dziećmi

 • Za każdym razem planując wyjazd czy zwiedzanie, bierzemy pod uwagę głównie miejsca, które my chcemy zobaczyć. Jednak zawsze staramy się mieć coś ekstra dla dzieci, choćby to miały być tylko lody z 7-Eleven. W końcu wszystkim się należy trochę przyjemności.
 • Turystyczne atrakcje mogą być ciekawe dla dzieci. Podczas gdy w światyni Wat Pho podziwialiśmy głównie kunsztowną architekturę i posągi, nasze dzieci zachwycały się licznymi kotami oraz rybami w stawie.
 • Czasem atrakcyjna jest podróż sama w sobie, jak na przykład jazda tuk tukiem, tramwajem wodnym, czy sky train.
 • Kiedy mieliśmy ochotę wyjść do sky baru, wybieraliśmy miejsce, w którym można przyprowadzić dzieci (np. Above Eleven, Belga). W niektórych barach dzieci są mile widziane, ale tylko do określonej godziny, np do 20.00. 
 • Ze względu na temperatury polecam zwiedzać Bangkok wcześnie rano albo juz późnym popołudniem. Środek dnia najlepiej zostawić na jedzenie, drzemkę, odpoczynek w hotelu i zabawy w basenie. Zobacz Podróż w tropiki z dziećmi: jak znieść upały

Bangkok z dziećmi, lista atrakcji dla dzieci w Bangkoku

Świątynie i atrakcje turystyczne

Świątynie mogą być atrakcyjne i interesujące dla dzieci, jeśli pozwolimy im zwiedzać w ich tempie i zatrzymać się przy fascynującym dla nich … kamieniu.

W Bangkoku bardzo łatwo jest zwiedzać świątynie, ponieważ te najbardziej znane i okazałe znajdują się w dość bliskiej od siebie odległości. Po drugie łatwo się do nich dostać nawet komunikacją miejską. 

Nie zapomnij o odpowiednim ubiorze i zachowaniu w świątyniach. Należy mieć zasłonięte ramiona oraz kolana. Ubranie nie powinno być również zbyt obcisłe. 

Wat Pho - Świątynia Leżącego Buddy

Gdybym miała wskazać tylko jedną świątynię do odwiedzenia w Bangkoku, byłaby to Wat Pho – świątynia Leżącego Buddy, w której znajduje się robiący ogromne wrażenie złoty posąg o długości 46 m.

Wat Pho jest piękna i według mojej opini jest miejscem bardzo przyjaznym dzieciom. Świątynia jest kolorowa, pełna zieleni, kwiatów oraz kotów. Na terenie kompleksu znajduje się sklepik, w którym można kupić coś do picia oraz lody.

Dodatkowo, co ważne, po terenie świątyni bardzo łatwo jest się poruszać z dziećmi wózkiem. Do świątyni przyjechaliśmy metrem (stacja MRT Sanam Chai). Ze stacji to zaledwie kilka minut spacerem.

Świątynia Wat Pho w Bangkoku
Leżący Budda
Bangkok z dziećmi

Pałac Królewski i Wat Phra Kaew

Pałac Królewski w Bangkoku
The Grand Palace, Bangkok

W bardzo bliskiej odległości od Wat Pho znajduje się jeden z najbardziej reprezentacyjnych obiektów w Bangkoku, czyli Grand Royal Palace oraz leżąca na jego terenie Światynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew).
Szmaragdowy Budda stanowi najważniejszy posąg Buddy w Tajlandii, choć ma zaledwie 66 cm.
Trzy razy w roku wraz z nadejściem nowej pory roku, w świątyni odbywa się rytualna zmiana szaty Szmaragdowego Buddy dokonywana przez samego króla. 

Bangkok z dziećmi

Wat Arun - Świątynia Świtu

Wat Arun położona jest na zachodnim brzegu rzeki Chao Phraya, dokładnie na przeciwko Pałacu Królewskiego.

Światynia jest bardzo okazała, a jej głównym punktem jest misternie zdobiony kolorową porcelaną prang, czyli wieża charakterystyczna dla kmerskich świątyń buddyjskich.

Do świątyni można się dostać korzystając z rzecznego tramwaju.

Wat Arun Bangkok

Wat Saket - Golden Mount

Świątynia Wat Saket, zwana złotą górą nazwę zawdzięcza swojemu położeniu na szczycie jedynego wzgórza w Bangkoku. Żeby dostać się na górę trzeba pokonać 320 schodów. 

Choć schody są dość łagdone i wspinaczka nie stanowi wyzwania, to zdecydownie lepiej zabrać ze sobą nosidło. Wchodzeniu na samą górę towarzyszy mnóstwo atrakcji w postaci licznych rzeźb, posągów, strumyków.

Wat Saket to wspaniały punkt widokowy na cały Bangkok.  

Wat Saket Bangkok

Atrakcje dla dzieci w Bangkoku - parki miejskie w Bangkoku

Parki to zdecydowanie moje ulubione miejsca w Bangkoku. W parkach bardzo często są wydzielone place zabaw dla dzieci, a w ich pobliżu są toalety. Po parkowych alejkach da się bez problemu jeździć wózkiem.

Wśród turystów zdecydowanie najsłynniejszy jest park Lumphini, ale to nie jest jedyny park w mieście warty odwiedzenia.

Park Lumphini

Lumphini Park słynie przede wszystkim z występowania w nim waranów oraz z bardzo ładnych widoków. Na terenie parku znajduje się otwarty plac zabaw oraz biblioteka publiczna. Na plac zabaw polecam godziny poranne albo późne popołudnie, bo w ciągu dnia jest po prostu za gorąco. Po parku dość wygodnie jeździ się wózkiem. Na terenie parku jest dużo miejsc, gdzie można sobie usiąść w cieniu, zjeść coś i odpoczać patrząc jak ludzie ćwiczą tai chi. 

Jak dojechać do parku Lumphini?

Do parku jest bardzo łatwo dojechać transportem publicznym, ponieważ w pobliżu przebiega zarówno linia metra MRT Blue line (stacja Lumphini MRT lub Silom MRT) oraz kolejką BTS Silom Line (stacja Sala Daeng). Na północnym-wschodzie znajduje się kładka, którą można dojść lub dojechać rowerem do parku Benjakitti.

Benjakitti Forest Park

To mój ulubiony park, obok którego mieszkaliśmy dwa lata i bardzo często tam bywaliśmy. W parku znajduje sie plac zabaw i jest mnóstwo oszałąmiajacej zieleni. Tu również można spotkać warany.

Dawniej park nazywał się Benjakitti Park, ale w ostatnim czasie przeszedł  renowację. Park został znacznie powiększony a jego ekspansja miała na celu utworzenie miejca, które stanie się siedliskiem dla różnych gatunków ptactwa oraz będzie pełniło rolę płuc Bangkoku. Dodatkowo park będzie w stanie przyjąć 128 mln m3 wody, co ma szczególne znaczenie w przypadku regularnego zalewania Bangkoku w czasie ulew. 

Park jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców, ponieważ jest tam wiele kilometrów ścieżek dla pieszych oraz dla rowerów.

Benjakitti Forest Park
Jak dojechać do parku Benjakitti?

Najłatwiej się dostać do parku metrem MRT Blue Line (np. ze stacji Queen Sirikit National Convention Centre) i kolejką BTS Sukhumvit Line. Jeśli wybierzesz BTS, musisz wysiąść na stacji Asok.

Park Benjasiri

Benjasiri Park znajduje się  przy stacji BTS Phrom Phong. Park jest malutki, ale na jego terenie znajdują się aż dwa, dobrze wyposażone place zabaw i jezioro. Do parku ze stacji BTS (wyjście nr 3) można zjechać wygodnie windą.

Będąc w parku warto wejść do centrum handlowego EmQuatier, w którym znaleźć można wewnętrzny ogród oraz mnóstwo restauracji do wyboru.

Park Queen Sirikit i muzeum dla dzieci

Park Queen Sirikit jest pięknym ogrodem botanicznym znajdującym się zaraz obok Chatuchak Park. Doatkowo przy samym parku jest Children’s Discovery Museum. W parku i w muzem byliśmy 4 lata temu, więc od tego czasu mogło dużo się zmienić, ale zdecydowanie jest to bardzo atrakcyjne miejsce na wypad z dziećmi, który można połączyć z zakupami na słynnym Chatuchak Market.

Na terenie muzeum znajduje się tradycyjny oraz wodny plac zabaw, stanowisko archeologiczne i wiele innych atrakcji. Wejście jest darmowe, ale trzeba okazać paszporty. Warto zabrać dzieciom kostiumy kąpielowe, albo ubrania na przebranie.

Bangkok z dziećmi - atrakcje dla dzieci

W centrach handlowych znajdują się często najbardziej atrakcyjne miejsca rozrywki dla dzieci, te darmowe i płatne. Mogą to być place i sale zabaw, lodowiska, zajęcia artystyczne dla dzieci, trampoliny i różne inne. Poniżej wymieniam niektóre z nich.

Harbor Land - Icon Siam

To nasze ulubione miejsce. Hit! Polecam!

Dla kogo? Przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia do 13 lat

Ceny: ceny zależą od wzrostu, liczby opiekunów oraz rodzaju biletów. Najlepiej sprawdzić na stronie: https://harborlandgroup.com/all_pricing_en/

Regularnie bywaliśmy w Harbor Land w Gateway Ekamai, ale podczas ostaniej wizyty odwiedziliśmy jeszcze Harbor Land w Icon Siam. W samym Bangkoku i w Tajlandii jest kilka lokalizacji. Harbor Land to jedne z największych klimatyzowanych placów zabaw, które wyróżniaja się mnogością atrakcji, czystością oraz oraz podejściem do bezpieczeństwa.

Plac podzielony jest na strefy zależnie od wieku i wzrostu dziecka, a każda atrakcja ma dobrze widoczną instrukcję użytkowania. Obsługa obiektu bardzo pilnuje porządku, bezpieczeństwa oraz czystości. Jest mega czysto. Na sali znajdują się dodatkowo oczyszczacze powietrza. W trakcie zabawy można sobie odpocząć i zjeść coś na specjalnej sali. 

Ode mnie dodatkowy plus za brak ogłuszającej muzyki.

Jak dojechać do Icon Siam?

Icon Siam to centrum handlowe położone w dzielnicy Khlong San, nad rzeką Chao Phraya. Można tam dojechać na kilka sposobów. 

Sposób pierwszy, który polecam to: skorzystanie z shuttle boat, która kursuje co 5-10 minut pomiędzy przystanią Icon Siam oraz Sathon Pier. Jeszcze do maja 2023 kursowała darmowa łódź, obecnie bilet kosztuje 10 THB za osobę.

Jadąc BTS Silom Line najlepiej jest skorzystać z Sathon Pier, który znajduje się przy samej stacji, na dole po lewej stronie. Kurs łodzią jest bardzo komfortowy, również dla osób z niepełnosprawnością oraz podróżujących z wózkiem. My byliśmy z wózkiem i z przystani na łódź wjechaliśmy nim bez problemu, ponieważ są podjazdy.

Dodatkowe plusy to wspaniałe widoki w czasie rejsu łódką – a zatem jest to dla dzieci atrakcja sama w sobie.

Sposób drugi: jadąc BTS Silom Line należy wysiąść na stacji Krung Thon Buri i przesiąść się na BTS Gold Line na stację o tej samej nazwie. Następnie trzeba wysiąść na następnej stacji Charoen Nakhon, z której jest bezpośrednie wejście do Icon Siam.

Oczywiście można jeszcze korzystać z autobusów, płatnych promów oraz taksówek,  ale wymienione wyżej sposoby są bardzo wygodne.

Kidzooona

Kidzooona to klimatyzowany plac zabaw, w którym jest zarówno część do wybiegania się i jest duża część przeznaczona na różne zabawy i gry dla dzieci. Sprzęty i zabawki w Kidzooonie są bardzo dobrej jakości, a wszystko utrzymane jest w czystości. Niestety bardzo głośno gra tam muzyka. My chodziliśmy do Kidzooony w Gateway Ekamai.

Jak dojechać do Gateway Ekkamai?

Do Ekamai można dojechać BTS Sukhumvit Line. Należy wysiąść na stacji Ekamai. W BTS Sukhumvit Line można się przesiaść z BTS Silom Line na stacji Siam.

Bounce

Bounce to park trampolin znajdujący się w centrum handlowym The EMQuatier (4. piętro) na stacji BTS Phrom Phong (BTS Sukhumvit Line). Po aktywnym skakaniu polecam przejść się na obiad do części Helix, w której na górze znajduje się kilka pięter restauracji oraz wewnętrzny ogród. 

Ceny zależą od wieku i pakietu, który się wybiera. Najlepiej sprawdzić tutaj: https://www.bounceinc.co.th/pricing/

Darmowe place zabaw

Praktycznie w każdym centrum oprócz płatnych atrakcji znajduje się jakiś plac zabaw z wolnym dostępem. Najczęściej te place są na wyższych piętrach.

Central World

Niestety darmowy plac zabaw, który był wcześniej na 6. piętrze, został zlikwidowany. W Central World można skorzystać z płatnego placu Play Mondo na 2. piętrze.

Icon Siam

Na 5. piętrze, mniej więcej pod Harbor Land znajduje się strefa dla dzieci “Kids Avenue”, gdzie jest mały, ale za to dobrze wyposażony plac zabaw.

Sea Life w Siam Paragon

Kolejne rewelacyjne miejsce, w którym dzieci nie będą się nudzić to Sea Life, czyli oceanarium. Mieliśmy roczną wejściówkę do Sea Life i za każdym razem pobyt tam sprawiał nam i dzieciom dużą przyjemność. W połowie trasy w Sea Life znajduje się mini barek z przekąskami, a na końcu sklep z pamiątkami. 

Sea Life spokojnie można zwiedzać z wózkiem dla dzieci, my zazwyczaj byliśmy tam z wózkiem podwójnym.

Jak dojechać do Sea Life?

Najłatwiej dojechać kolejką BTS Silom Line i wysiąść na stacji Siam, skąd jest bezposrednie wejście do centrum Siam Paragon.

Mahanakhon Skywalk - szklany taras 310 m nad Bangkokiem

Bangkok z dzieckiem Skywalk Mahanakhon

 W najwyższym w Tajlandii budynku King Power Mahanakhon, zwanym przez mieszkańców Lego, znajduje się słynny szklany taras widokowy oraz taras widokowy 360 stopni 315 m nad ziemią.

Przejść się szklanym tarasen na wysokości 78 piętra i zobaczyć Bangkok pod swoimi stopami to duże przeżycie.  

Jest to miejsce warte odwiedzenia, ale to bardzo popularna atrakcja, a do wejścia na taras czeka kolejka ludzi. Biorąc pod uwagę, że bilet jest dość drogi, lepiej nie mieć zbyt wielkich oczekiwań co do ilości czasu spędzonego na szklanym tarasie. 

Ważna uwaga: ze względów bezpieczeństwa w czasie ulewy i złej pogody taras jest niedostępny dla zwiedzających.  Bilety kupione online nie są zwracane, można je co najwyżej zrealizować w innym dniu.

Ceny biletów są niższe w tygodniu, pojawiają się też różne promocje i bilety łączone, dlatego cenę najlepiej sprawdzić samemu. Trzeba się liczyć mniej więcej z takimi kosztami:

 • weekend: bilet za dorosłego to ponad 800 THB, za dziecko w wieku 3-15 lat, 250 THB
 • w tygodniu: 500 THB za osobę dorosłą, 250 THB za dziecko

King Power Mahanakhon znajduje się tuż przy stacji Chong Nonsi (BTS Silom Line). Ze stacji jest bezpośrednie wyjście do budynku (Exit 3), nie można nie trafić.

Rowerowe wycieczki i najlepszy plac zabaw dla dzieci!

Bangkok z dzieckiem, Bang Kachao

Wyobraź sobie miejsce w Bangkoku, gdzie można bezpieczenie jeździć na rowerze z dziećmi wśród oszałamiającej tropikalnej zieleni. Brzmi zbyt pieknie, żeby było prawdziwe? A jednak takie miejsce istnieje. To wyspa Bang Kachao, którą od Bangkoku oddziela tylko rzeka Chao Phraya i kilkuminutowy rejs łodzią. W Bang Kachao można spędzić kilka godzin albo kilka dni, zwiedzając wyspę na rowerach. Tutaj też znajduje się rewelacyjna, otwarta przestrzeń do zabawy, na której dzieci mogą się wyszaleć i ćwiczyć sprawność. Wszystko o Bang Kachao znajdziesz tutaj.

podróż do Tajlandii z wózkiem
Czy w Tajlandii da się jeździć wózkiem?

W tym poście obalam mit, że nie da się jeździć wózkiem w Bangkoku.

Tajlandia z dzieckiem na własną rękę
Zaplanuj podróż do Tajlandii

Planowanie podróży z dziećmi po Tajlandii wcale nie musi być trudne. Z tym postem na pewno będzie Ci łatwiej.

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

4 komentarze do “Bangkok z dziećmi. Atrakcje dla dzieci”

 1. Świetny wpis! Dużo przydatnych informacji w jednym miejscu. Tak bardzo żałuję, że znalazłam go dopiero teraz po powrocie z miesięcznej podróży po Tajlandii. Do Bangkoku wracaliśmy w jej trakcie 3 razy i zawsze była zagwozdka, co zrobić z naszą 18-miesieczną córką, żeby też coś miała z tej podróży. Kilka z wymienionych atrakcji odkryliśmy sami, ale zdarzył nam się niejeden dzień, kiedy kręciliśmy się po mieście bez celu i planu. Wtedy wasza mapka byłaby niezastąpiona. Ale może przyda się na przyszłość.

  1. Bardzo się cieszę, że mój wpis się spodobał. Mam nadzieję, że przyda się jeszcze w przyszłości. Jestem ciekawa, czy spodobało Wam się w Bangkoku.

 2. A są jakieś wodne place zabaw tak jak w Singapurze. Nie myśle o aquaparkach ale pryskaczki ( nie wiem jak się to nazywa)

  1. Niestety, akurat z tym jest słabo w Bangkoku. Wodny plac zabaw jest na pewno w muzeum dla dzieci przy Chatuchak, innych nawet nie kojarzę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Scroll to Top