Sky bar Vertigo w Bangkoku

Co zobaczyć w Bangkoku – najlepsze atrakcje turystyczne

Bangkok zostawia po sobie takie wspomnienia, na jakie się otworzysz jako zwiedzający.
Dla mnie Bangkok na zawsze pozostanie fascynującym, eklektycznym miastem łączącym w wyjątkowy sposób tradycję z nowoczesnością, tasjką sztukę ze sztuką uliczną, mistyczny nastrój z hałasem ulicy, zapach street food-u z zapachem spalin, ład z bałaganem.

Bangkok da się polubić i można się w nim zatracić jeśli wiesz, jakie atrakcje turystyczne odwiedzić.

Co zobaczyć w Bangkoku: Top 21 rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Bangkoku

 1. Talat Noi – historyczna dzielnica Bangkoku

  Niezwykła dzielnica pełna uroczych zakamarków , sztuki ulicznej, wyjątkowych kawiarni oraz stosów części samochodowych. Moim zdaniem jest to absolutny hit dla wielbicieli miejsc z duszą i autentycznym klimatem. Więcej o Talat Noi przeczytasz w tym wpisie Co zobaczyć w Bangkoku w 2 dni


  Talat Noi co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne

 2. Legenda street food Jay Fai

  Bangkok słynie z ulicznego jedzenia, ale jedno z miejsc stało się wręcz legendarne do tego stopnia, że trzeba zawsze odstać swoje w kolejce.
  Wizyta w Raan Jay Fai to must have w Bangkoku. Restauracja dostała gwiazdkę Michelin nie bez powodu.

  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne - Raan Jay Fai

 3. Charoen Krung Road

  Charoen Krung Road to najstarsza utwardzona ulica w Bangkoku, po której jeszcze kilkadziesiąt lat temu jeździł tramwaj. Ta ulica wraz ze swoimi sojkami, czyli przecznicami, skrywa wiele zakamarków pamiętających XIX wiek. To przy tej drodze w dzielnicy Bang Rak osiedlali się pierwsi ekspaci w Bangkoku.

 4. Harmonique

  Spacerując Charoen Krung Road warto skręcić w Soi 34 do klimatycznej, tajskiej restauracji Harmonique. Restauracja skryta jest w cieniu wielkiego drzewa Banan, a z każdego jej kąta wyłaniają się historyczne akcenty portugalskie i chińskie.


  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne restauracja tajska Harmonique

 5. Mahanakhon Skywalk – najwyższy szklany taras w Bangkoku

  Jeśli chcesz zobaczyć Bangkok z góry to King Power Mahankhon jest właściwym miejscem. Jest to najwyższy budynek w Tajlandii a na samej górze znajduje się szklany taras widokowy na wysokości 315 m.

  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne - King Power Mahanakhon Skywalk

 6. The Grand Palace

  Pałac Królewski to klasyczna atrakcja turystyczna odwiedzana przez miliony ludzi. Ta dawna rezydencja królewska wraz z kompleksem świątyń i budynków gospodarczych jest absolutną perełką architektoniczną. Warto zajrzeć do Muzeum Tekstyliów Królowej Sirikit.

  o zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne - Grand Palace

 7. Wat Phra Kaew – świątynia Szmaragdowego Buddy

  Świątynia Wat Phra Kaew należy do najważniejszych świątyń w kraju, w której odprawiane są religijne oraz tradycyjne ceremoniały. Jednym z nich jest zmiana szaty Szmaragdowego Buddy, której dokonuje sam Król Tajlandii wraz ze zmianą pory roku.

  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne - Wat Phra Kaew

 8. Wat Pho – Świątynia Leżącego Buddy

  Świątynia Leżącego Buddy to atrakcja typu must see. Świątynia jest piękna i znajduje się kilkaset metrów od Pałacu Królewskiego. Posąg Buddy na żywo robi ogromne wrażenie.

  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne - Wat Pho

 9. Wat Arun – Świątynia Świtu

  Świątynia Świtu, czyli Wat Arun najpiękniejsza jest w ciepłym świetle powoli zachodzącego słońca, które podkreśla i wydobywa misterne zdobienia wykonane z porcelany używanej dawniej jako balast na statkach przypływających z Chin.


  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne - Lhong 1919

 10. Wat Saket – Złota Góra

  Świątynia Wat Saket jest inna niż wszystkie. Znajduje się na szczycie wzgórza nazywanego Gold Mount. Droga na górę pomimo licznych schodów jest przyjemna ponieważ wchodząc można podziwiać wspaniałą roślinność, widoki oraz posągi. Na górze czeka piękny widok na Bangkok przy akompaniamencie tysięcy dzwoneczków poruszanych wiatrem.

  Bangkok Wat Saket atrakcje turystyczne

 11. Chinatown i Yaowarat Road

  Chinatown w Bangkoku to jedna z największych chińskich dzielnic na świecie. Panuje tam niesamowity gwar turystów i sprzedawców rozstawiających stoiska z produktami i jedzeniem. Świetne miejsce dla fanów street food-u.

  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne Chinatown

 12. Teochew Cemetery

  W dzielnicy Sathon znajduje się niezwykły park utworzony na miejscu chińskiego cmentarza założonego pod koniec XIX wieku. Dlaczego to miejsce jest niezwykłe? Po pierwsze jest tam pięknie a widok na nowoczesną część miasta robi ogromne wrażenie. Po drugie, ten cmentarz tętni życiem. Więcej o tym miejscu w Co zobaczyć w Bangkoku w 2 dni


  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne Teochew Cemetery

 13. Benjakitti Forest Park

  Atrakcje turystyczne w Bangkoku to nie tylko świątynie, ale również wspaniałe parki. Park Benjakitti przeszedł w ostatnich dwóch latach renowację, dzięki czemu stał się nowymi zielonymi płucami Bangkoku oraz schronieniem dla wielu zwierząt, w tym ptaków i waranów.


  co zobaczyc w Bangkoku atrakcje turystyczne Benjakitti Forest Park

 14. Lumphini Park

  Park Lumphini to najbardziej znany park wśród turystów. Rzeczywiście jest bardzo ładny a jego największą atrakcją są żyjące licznie na jego terenie warany paskowane. Jest to idealne miejsce na odpoczynek w cieniu drzew po intensywnym zwiedzaniu miasta.


  Lumphini Park w Bangkoku

 15. Icon Siam

  Icon Siam to położone nad brzegiem rzeki Chao Phraya przepiękne centrum handlowe, w którym każdy detal wystroju nawiązuje do dziedzictwa kulturowego Tajlandii. Jednak to miejsce znalazło się w tym zestawieniu ze względu na taras widokowy z jednym z najlepszych widoków na panoramę Bangkoku.

  Bangkok atrakcje turystyczne

 16. Rejs po rzece Chao Phraya

  Zarówno za dnia, jak i wieczorem warto przepłynąć się rzeką Chao Phraya i z tej perspektywy podziwiać miasto. Rzeką można płynąć korzystając z tramwajów wodnych, można również zarezerwować 2-godzinny rejs z wystawną kolacją i muzyką na żywo.

  Rejs po Chao Phraya

 17. Sinoport Lhong 1919

  Dawna chińśka rezydencja i port rzeczny położony na zachodnim brzegu Chao Phraya obecnie jest miejscem, w którym wyciszysz się po zwiedzaniu miasta.

 18. Sky bar Above Eleven

  Wieczorem po intensywnym zwiedzaniu atrakcji turystycznych trzeba udać się do sky baru. Moim numerem jeden jest Above Eleven położony w dzielnicy Watthana przy Soi Sukhumvit 11, w którym zarówno atmosfera i jedzenie są obłędne.
  Do sky baru zawsze polecam przyjść parę minut przed zachodem słońca.

  Sky bar Above Eleven w Bangkoku

 19. Sky bar Vertigo w Banyan Tree

  Vertigo to kolejny ze sky bar-ów, który bardzo polecam. Znajduje się na 61 piętrze hotelu Banyan Tree. Wrażenia i widoki na Bangkok są nie do opisania.

  Sky bar Vertigo w Bangkoku

 20. Sztuka uliczna

  Wielbiciele sztuki ulicznej również znajdą coś dla siebie. Spacerując ulicami Bang Rak i Talat Noi, można natknąć się na niesamowite murale. Jednymi z bardziej znanych są prace artysty o pseudonimie Alex Face.

  Bangkok street art Alex Face

 21. Wyspa Koh Kret

  Zmęczył Cię Bangkok? Udaj się na niezwykłą, zieloną wyspę Koh Kret na rzece Chao Phraya, nazywaną Pottery Island.Wyspa Koh Kret na szybki wypad z Bangkoku

Mapa: Atrakcje turystyczne w Bangkoku

Na mapie znajdziesz wszystkie atrakcje turystyczne z powyższej listy oraz dużo więcej. Dodatkowo pokazałam tam również trasy metra, kolejek sky train, tramwajów wodnych oraz airport link z zaznaczonymi stacjami, z których najłatwiej się dostać do wybranej atrakcji.

2 komentarze do “Co zobaczyć w Bangkoku – najlepsze atrakcje turystyczne”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Scroll to Top