Bang Kachao z dziećmi na weekend i wycieczkę z Bangkoku

Bang Kachao na weekend i wycieczkę z Bangkoku

Bang Kachao to wyspa nazywana zielonymi płucami Bangkoku ze względu na to jak gęsto jest porośnięta tropikalną roślinnością, w odróżnieniu od zurbanizowanych terenów wokoło. Zielone lasy i liczne ścieżki rowerowe zachęcają do przyjazdu do Bang Kachao na jednodniową wycieczkę z Bangkoku lub nawet na noc. My spędziliśmy w Bang Kachao cały weekend z dziećmi bawiąc się świetnie i zwiedzając wyspę na rowerach.

Co można robić w Bang Kachao

Bang Kachao ma około 16 km2 powierzchni i jest około 4 razy większa od równie ciekawej wyspy Koh Kret, leżącej na północ od Bangkoku. Choć wyspa leży niemal w samym środku Bangkoku, administracyjnie znajduje się dystrykcie Phra Pradaeng w prowincji Samut Prakan. Tajowie nazywają Bang Kachao żołądkiem świni, ze względu na charakterystyczny kształt wyspy.

Jednak w odróżnieniu od Koh Kret, po Bang Kachao można jeździć samochodem, ale najlepszym sposobem na zwiedzanie północnej części wyspy jest rower. 

Na Bang Kachao znajdują się kilometry ścieżek rowerowych, a ruch jest na tyle spokojny, że z dziećmi na rowerach jeździ się tu bardzo bezpiecznie. Na terenie wyspy leży bardzo ładny park, wodny market, świątynie, sporo kawiarni oraz fantastyczny plac zabaw dla dzieci. Wszystko to czyni z Bang Kachao idealne miejsce na przyjemną, rowerową wycieczkę z Bangkoku oraz na pobyt przez cały weekend. 

Bang Kachao, czy Bang Krachao, jak to się wymawia?

Bang Kachao (Bang Krachao) to kolejny przykład mylącej transkrypcji języka tajskiego. Po tajsku nazwę zapisuje się บางกะเจ้า, co w bardzo spolszczonej wersji czyta się jak Bang Ga Dzał

Źródło: Google Earth
Co robić w Bang Kachao

Poza zwiedzaniem Bang Kachao na rowerze, można również udać sie na spływ kajakowy lub rejs łódką kanałem Khlong Phi Lok. W weekendy z kolei można pojechać na pływający targ Bang Nam Phueng Floating Market.

Sri Nakhon Khuean Khan Park

Bang Kachao z dziećmi na weekend i wycieczkę z Bangkoku

Park i ogród botaniczny Sri Nakhon Khuean Khan Park and Botanical Garden to naprawdę piękne miejsce, momentami przypominające dżunglę. Wstęp na teren parku jest zupełnie darmowy. Przed wjazdem do parku znajduje się wypożyczalnia rowerów, ale rowery można wypożyczyć już przy przystaniach. Koszt wynajmu roweru zaczyna się od 30 THB za godzinę do 100 THB za cały dzień. Dostępne są również rowery dla dzieci.

Cały park można objechać na rowerach po wyznaczonych ścieżkach rowerowych. Jazda jest bardzo przyjemna, ponieważ większość ścieżek jest w dobrym stanie i jest zacieniona. We wschodniej części parku znajduje się wieża obserwacyjna Bird Watching Tower.

Obok parku znajduje się kawiarnia Sabaidee Greenfarm & Cafe z bardzo dobrą kawą oraz kawiarnia Deep in Bang Kachao serwująca smaczne napoje i jedzenie. Jednak nie zapomnij zabrać ze sobą zapasu wody do picia oraz repelentu. Na zalesionych i podmokłych terenach Bang Kachao jest sporo komarów. 

Bang Kachao z dziećmi na weekend i wycieczkę z Bangkoku

Kolacja z widokiem na panoramę Bangkoku

Bang Kachao z dziećmi na weekend i wycieczkę z Bangkoku

Po intensywnym zwiedzaniu Bang Kachao warto pojechać na południowy-zachód wyspy, do restauracji Uncle Ooh. W restauracji serwowane są typowe tajskie klasyki oraz frytki dla małych, wybrednych gości. 

Polecam zamówić u Uncle Ooh obłędnie pyszną zupę rybną Tom Yum Plaa i cieszyć się pięknymi widokami na wieżowce w Bangkoku.

Bang Kachao z dziećmi - Get Growing Community Farm

Bang Kachao z dziećmi Get Growing Community Farm

Get Growing Community Farm to absolutnie fantastyczne miejsce dla osób  jadących do Bang Kachao z dziećmi. Co to jest? Get Growing Community Farm to rewelacyjny plac zabaw, w którym dzieci mają możliwość swobodnej zabawy w wodzie i błocie oraz próbowania sił w pokonywaniu różnych przeszkód. 

Zdecydowanie zalecam zabranie kostiumów kąpielowych dla dzieci i kremu z filtrem. Rodzicom z kolei polecam kupić sobie zimny napój w kawiarni i dać się dzieciom bawić i wybrudzić. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa obsługa, a oprócz tego dzieciom można założyć kamizelki ratunkowe. 

Na terenie farmy znajdują się toalety oraz przebieralnie z prysznicami, wyposażone w żel i szampon. Naprawdę polecam to miejsce na wycieczkę z Bangkoku dla rodzin z dziećmi, szukających odpoczynku od głośnych ulic stolicy Tajlandii.

Bang Kachao z dziećmi w Get Growing Community Farm
Bang Kachao z dziećmi w Get Growing Community Farm
Godziny otwarcia

środa-niedziela
Plac zabaw 9.00-17.00
Farma 9.00-17.30

Koszt wstępu na plac w dni robocze

dzieci 0-3 wstęp bezpłatny
200 THB dzieci 4-5 lat
400 THB dzieci 6-18
100 THB dorosły opiekun

Koszt wstępu na plac
w weekendy

dzieci 0-3 wstęp bezpłatny
300 THB dzieci 4-5 lat
500 THB dzieci 6-18
100 THB dorosły opiekun

Gdzie się zatrzymać w Bang Kachao na noc

Jeśli chcesz się zatrzymać w Bang Kachao na noc lub na weekend, jest wiele przyjemnych homestayów do wyboru. My wybraliśmy homestay Baan Suan Kai Krung położony w zachodniej części wyspy, blisko przeprawy promowej przy Wat Khlong Toei Nok Pier. Homestay był rewelacyjny, bardzo czysty z pięknym ogrodem i basenem. Do dyspozycji gości są rowery w różnych rozmiarach, w tym dla dzieci. 

Jak się dostać do Bang Kachao z Bangkoku

Najłatwiej i najszybciej jest przypłynąć na wyspę z Bangkoku łodzią z jednej z trzech przystani z Chong Nonsi (na zachodzie), Klong Toei (na północy) i Bang Na (na wschodzie). Można również przyjechać samochodem. 

Uważasz treści na blogu za wartościowe? 

Postaw mi kawę albo daj mi o tym znać poprzez komentarz lub udostępnienie. Dzięki Twojej reakcji, blog będzie mógł się rozwijać, a mi będzie się lepiej pisało!

Nie zapomnij śledzić moich pozostałych kanałów po jeszcze więcej informacji

Postaw mi kawę, żeby blog mógł się rozwijać i pojawiało się na nim jeszcze więcej przydatnych treści

Najnowsze zdjęcia i relacje

Posty z aktualnościami

Filmy z naszych podróży

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Scroll to Top